Ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης θέλει να λέει ιστορίες. Αυτό αγαπά. Ξέρει ότι κάποιες φορές θα τις διηγηθεί εξαιρετικά, κάποιες άλλες, όχι και τόσο. Κι αυτό δεν τον ενοχλεί. Γενικά, ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης τα έχει βρει με τον εαυτό του. Δεν ζει στο παρελθόν του. Παρόλο που έγινε ξανά viral φέτος ακόμη κι ως Χάρης από το Ντόλτσε Βίτα. Είναι έτοιμος να σταματήσει την υποκριτική γιατί νιώθει πιο ευτυχισμένος πίσω από τις κάμερες.
Ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης έγινε το πιο πολυσυζητημένο πρόσωπο της φετινής χρονιάς. Κάνοντας απλά τη δουλειά του. Δεν το παίζει influencer, δεν προσπαθεί να πουλήσει την προσωπική του ζωή, δεν ποστάρει ναρκισσιστικές selfies από την καθημερινότητά του. Έκανε μια σειρά που έγινε φαινόμενο και η πρώτη ελληνική παραγωγή που μπήκε στο Netflix. Κι αυτό προκάλεσε μια συζήτηση. Έχει δημιουργήσει ένα τεράστιο fan club και, δικαιολογημένα, έχει και τους επικριτές του. Ο ίδιος το θεωρεί δικαιολογημένο και εξισορροπητικό. Δεν τον ενοχλούν οι κακές κριτικές. Τον μόνο που τον απασχολεί είναι να κάνει τη δουλειά του. Όσο καλύτερα μπορεί. Ξενυχτάει μόνος του σε ένα γραφείο βλέποντας τους ήρωες του να παίρνουν ζωή και ενώ -κυριολεκτικά- είναι στην πρώτη θέση του ελληνικού Netfix αυτός σκέφτεται μόνο τη ζωή των φανταστικών χαρακτήρων του Maestro.
Ναι, αναρωτήθηκε αρκετές φορές πώς θα φαινόταν σε ένα τηλεοπτικό κοινό η σχέση μιας 19χρονης με έναν 46χρονο. Τον απασχόλησε η μεγάλη διαφορά ηλικίας. Ξέρει όμως ότι η συγκεκριμένη σχέση δεν κουβαλά τίποτα κακοποιητικό. Δεν πιστεύει ότι όλες οι ελληνικές οικογένειες είναι ομοφοβικές και δυστυχισμένες. Επουδενί. Υπάρχει happy ending για τις γκέι ερωτικές ιστορίες. Αλλά, οι δικές του οικογένειες έχουν πάντα μια ροπή στην υπερβολή για να καταφέρει να περάσει το δικό του μήνυμα.
Διάβασε τη συνέχεια και δες το βίντεο της συνέντευξης στο Provocateur.gr
Best of Internet
![Toxic Advice Escape Room by Dove: ένα πρωτότυπο παιχνίδι απόδρασης από τις τοξικές συμβουλές ομορφιάς](https://www.thenotebook.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/dove_logo_gold_1.jpg)
![H πριγκίπισσα Ολυμπία απαθανατίζει τη μητέρα της Μαρί Σαντάλ](https://www.hello.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/03/πριγκίπισσα-Ολυμπία-Μαρί-Σαντάλ.jpg)
![Ρίχνουν 28 εκατ. € για έργα στο Καρπενήσι – Τι θα φτιάξουν στους δρόμους](https://www.4troxoi.gr/wp-content/uploads/2023/07/karpenisi-dromos-413x269.jpg)
![Η Σταματίνα Τσιμτσιλή έκανε την πιο γλυκιά αφιέρωση στον Θέμη Σοφό – «Δεν έχω μάτια για άλλον»](https://www.hello.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/Σταματίνα-Τσιμτσιλή-1.jpg)
![Ελεονώρα Μελέτη: Οι αδημοσίευτες φωτογραφίες από τον γάμο της και τη βάφτιση της κόρης της](https://www.hello.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/04/Ελεονώρα-Μελέτη-1.jpg)
![KYMCO: Καλοκαιρινές προσφορές που δροσίζουν](https://www.4troxoi.gr/wp-content/uploads/2023/07/kymco-1-413x269.jpg)
![Υγιεινή προστασία, για ατελείωτο παιχνίδι μέσα στο νερό!](https://www.thenotebook.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/iStock-476736048.jpg)
![Αποστολή στο Τορίνο: Αυτό είναι το νέο Fiat 600e](https://www.4troxoi.gr/wp-content/uploads/2023/07/Fiat-600e-open-040723-413x269.jpg)
![Μαρία Ηλιακή: «Έχουμε να βρεθούμε πολλά χρόνια από κοντά με το Νίκο Μουτσινά»](https://www.thenotebook.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/Hliaki.jpg)