To T-shirt είναι αδιαμφισβήτητα εκείνο το κομμάτι της γκαρνταρόμπας μας που δεν έχει εποχή ή ηλικία… και ξεκάθαρα πλέον φοριέται σε κάθε περίσταση φτάνει να συνδυαστεί σωστά. Μπορεί να φορεθεί όλες τις ώρες, με όλα τα στιλ, σε όλες τις εποχές και με όλες τις τάσεις μόδας που επικρατούν.
Δεν έχει σημασία αν είναι σκέτο ή με στάμπα, είναι ξεκάθαρα τα κομμάτι πασπαρτού της ντουλάπας σου και ξέρουμε ότι δεν θα σε απογοητεύσει σε όποιο outfit κι αν το εντάξεις. Το λευκό t-shirt, βέβαια, έχει και μία παγίδα. Είναι πιθανό να βολευτούμε τόσο στην ασφάλειά του, ώστε να καταλήξουμε με ένα βαρετό και αδιάφορο σύνολο.
Ωστόσο, μπορούμε να το αποφύγουμε αυτό εύκολα και απλά, εντάσσοντάς το σε συνδυασμούς, που θα μας χαρίσουν ένα υπερ-στιλάτο αποτέλεσμα.
‘Eξυπνοι mix & match street style συνδυασμοί μπορούν να κάνουν κυριολεκτικά τα μαγικά τους και με το – απλό κατά τα άλλα – αγαπημένο σου T-shirt μπορείς να παρευρεθείς μέχρι και σε γάμο! Oh yes!
#1 Συνδύασέ το T-shirt με το κουστούμι σου
![T-shirt](/wp-content/uploads/2021/10/98B8D8BC-EF32-4CD9-878F-CA0476A66F0C.jpg)
Αντί για το κλασικό πουκάμισο, προτίμησε να βάλεις ένα λευκό t-shirt μέσα από το κοστούμι σου. Θα κρατήσεις την σοβαρότητά σου, δείχνοντας πιο χαλαρή και όχι τόσο “αυστηρή”. Αν θες ακόμα πιο cool αποτέλεσμα, προτίμησε ένα oversized κουστούμι ή ένα πιο loose (φαρδύ) παντελόνι. Φόρεσε τα με sneakers, που έτσι κ αλλιώς όχι μόνο επιτρέπονται πλέον αλλά κυριολεκτικά αναβαθμίσουν το σύγχρονο office look.
![T-shirt](/wp-content/uploads/2021/10/7E391735-A292-4BD3-867F-DBA06BCB279D-2.jpg)
#2 Κάνε εμφάνιση statement
![T-shirt](/wp-content/uploads/2021/10/7D10F5B5-C3F9-4605-B20B-23C85DFA07A1-2.jpg)
Βάλε κατά προτίμηση ένα σκέτο t-shirt είτε μόνο του είτε μαζί με ένα blazer ουδέτερου ή σκούρου χρώματος. Από κάτω όμως, ξέχνα τις σοβαροφάνειες. Βάλε το πιο fun παντελόνι ή φούστα που έχεις, ακόμα και φόρμα και συνδύασε αυτά τα στοιχεία με τα πιο statement παπούτσια σου! Η διαφορά στο στιλ σου είναι πέρα για πέρα εγγυημένη.
![T-shirt](/wp-content/uploads/2021/10/01C5FABB-CF9E-4BC9-8E67-7021C0A064B6.jpg)
#3 Συνδύασέ το T-Shirt με ένα δερμάτινο ή Denim jacket
![T-shirt](/wp-content/uploads/2021/10/D432E96C-910F-442D-B6FD-1BFE932F1476.jpg)
Αυτός ο συνδυασμός ίσως είναι ο ορισμός του coolness. Και μαντεύουμε ότι έτσι κι αλλιώς ένα “δερμάτινο” jacket και ένα denim βρίσκονται πάντα στην ντουλάπα σου. Αν θες να φτάσεις το απόλυτο, σου προτείνουμε να βάλεις το t-shirt μέσα από το παντελόνι ή τη φούστα σου. H σιλουέτα σου θα δείχνει πιο λεπτή.
![T-shirt](/wp-content/uploads/2021/10/EB7C6C4F-EAE5-4C68-B6D5-BCC89A7BD471.jpeg)
#4 Δημιούργησε 90΄s Style
![T-shirt](/wp-content/uploads/2023/05/T-shirt.jpg)
Συνδύασε ένα graphic t-shirt με ένα μια κομψή φούστα. Η αντίθεση στα δύο styles θα προσφέρει ένα φανταστικό everyday outfit.
#5 Συνδύασε το Τ-shirt με το Denim (τζιν) παντελόνι σου
![T-shirt](/wp-content/uploads/2021/10/73A50069-E6D3-4FE3-80D9-5486333E0860-1.jpg)
Ό,τι και να λέμε… ένας είναι ο αιώνιος, ο υπέρκομψος, ο πιο διαχρονικός και εύκολος τρόπος να συνδυάσεις το t-shirt και αυτός δεν είναι άλλος από το τζιν παντελόνι σου. Ποτέ μα ποτέ το εν λόγω outfit δε μας πρόδωσε και για αυτό δεν βγαίνει ποτέ από τη μόδα. Eίναι minimal, αλλά ταυτόχρονα το πάντρεμα ενός t-shirt με denim, χαρίζει ροκ αέρα νεανικότητας.
![T-shirt](/wp-content/uploads/2021/10/34B40FD3-286D-401F-94D2-42D43C0F0AC1-1.jpg)
Δείξε πιο Business και θηλυκή συνδυάζοντας το με blazer και ψηλές γόβες. Έτσι, είσαι σίγουρη πως έχεις δημιουργήσει το πιο στιλάτο και φρέσκο ντύσιμο, με πολύ απλά, εύχρηστα κομμάτια που όλες διαθέτουμε στην γκαρνταρόμπα μας.
ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΠΙΣΗΣ:
6 τάσεις μόδας του 2022 που ήδη μπορείς να φορέσεις πρώτη! Voila!
8 Συμβουλές μόδας για να γίνεις στυλίστας του εαυτού σου
Μπότες “Over the knee”: Aχ αυτός ο έρωτας!
Best of Internet
![Νέο Διοικητικό Συμβούλιο για το «Αυτοκίνητο της Χρονιάς για την Ελλάδα»](https://www.4troxoi.gr/wp-content/uploads/2023/07/Αυτοκίνητο-της-Χρονιάς-ΑΤΧ-σμώλ-413x269.jpg)
![Το θρεπτικό πρωινό smoothie της Τζένιφερ Λόπεζ θέλει μόνο 5 υλικά – Συνταγή](https://www.hello.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/Τζένιφερ-Λόπεζ-1.jpg)
![Πρίγκιπας Χάρι και Μέγκαν Μαρκλ δείχνουν το ιδιωτικό τους αεροσκάφος](https://www.hello.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/03/Μέγκαν-Μαρκλ-Χάρι.jpg)
![Αποστολή στο Τορίνο: Αυτό είναι το νέο Fiat 600e](https://www.4troxoi.gr/wp-content/uploads/2023/07/Fiat-600e-open-040723-413x269.jpg)
![Δέκα σημάδια πως δεν είναι “ανασφαλής”, είναι απλώς pick-me boy](https://www.thenotebook.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/iStock-1464561979.jpg)
![Η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου «χτίζει» με κόπο το κορμί της – Τα βίντεο από το γυμναστήριο](https://www.hello.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/04/Κωνστατίνα-Σπυροπούλου.jpg)
![Ιωάννα Τούνη: ο δημόσιος θηλασμός, τα επικριτικά σχόλια και η απάντηση της influencer – “Sorry αλλά καθόλου δεν με απασχολεί”](https://www.thenotebook.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/Touni.jpg)
![Μαρία Ηλιακή: «Έχουμε να βρεθούμε πολλά χρόνια από κοντά με το Νίκο Μουτσινά»](https://www.thenotebook.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/Hliaki.jpg)
![Tesla πιάνει τα 328 χλμ./ωρα στον αυτοκινητόδρομο (video)](https://www.4troxoi.gr/wp-content/uploads/2023/07/Tesla-teliki-413x269.png)