Μια συνέντευξη στον στο Καλό Μεσημεράκι έδωσε η Ευγενία Δημητροπούλου όπου μίλησε τόσο για το Γλυκάνισο, τη σειρά του ΣΚΑΪ στην οποία συμμετέχει, όσο και για την υιοθεσία της κόρης της, αλλά και πως νιώθει ως μαμά.
Η ηθοποιός έχει επιλέξει φέτος να μην συμμετέχει σε κάποια θεατρική παράσταση γιατί ήθελε να είναι κοντά στο παιδί της.
«Ο λόγος που δεν κάνω θέατρο φέτος είναι γιατί ήθελα να είμαι κοντά στο παιδί μου, να έχω τα Σαββατοκύριακα μαζί της και αν το γύρισμα είναι 9-6 είναι κοντά στους χρόνους και μπορούμε να περνάμε όλο τον υπόλοιπο χρόνο μαζί. Δεν θέλω να της το στερήσω αυτό και δεν θέλω να μου το στερήσω. Είναι ο χρόνος, είναι το δέσιμο και για μένα είναι προτεραιότητά. Εγώ που ήμουν freak και δούλευα 16 ώρες την ημέρα τώρα έχω το παιδί προτεραιότητα», είπε η ηθοποιός.
Όσον αφορά στην υιοθεσία είπε: «Πιο δικό σου δεν γίνεται το παιδί», ενώ για τη μητρότητα δήλωσε δήλωσε: «Με τη μητρότητα, το πάω σιγά σιγά, μέρα μέρα. Έχω πολλές φορές ενοχές, ερωτηματικά, διλήμματα αν κάνω το σωστό. Υπάρχουν μέρες που λέω ότι όλα πήγαν τέλεια, υπάρχουν μέρες που πέφτω και δεν καταλαβαίνω πως με παίρνει ο ύπνος. Στο τέλος της ημέρας όμως είμαι τόσο χαρούμενη που λέω πως θα προσπαθήσω να κάνω όσο λιγότερα λάθη, αλλά δεν γίνεται».
Συνέχισε λέγοντας: «Κάνω προσπάθειες, κάνω ψυχοθεραπεία. Αυτό που μου έχει διδάξει μέχρι στιγμής η ζωή, είναι να παίρνω την κάθε μέρα όπως έρχεται. Εμένα με άγχωναν πάντα τα μεγαλόπνοα σχέδια και τα πράγματα πως θα είναι. Αποφάσισα ότι θα μπαίνω σε αυτό και θα το πάω μέρα μέρα. Ο σύζυγός μου είναι λίγο πιο αυστηρός από εμένα, νομίζω. Θα φωνάξω κι εγώ αν χρειαστεί. Είναι ωραία, ξαναβλέπω τον κόσμο μέσα από δύο αθώα, αγνά μάτια».
Κλείνοντας μίλησε για το ενδεχόμενο δεύτερου παιδιού: «Δεν λέω τι και πως. Θεωρητικά πριν θα σου έλεγα ότι θέλω δύο παιδιά. Αυτή τη στιγμή είμαι τόσο καλά που δεν σκέφτομαι κάτι άλλο”.
Διάβασε ακόμη: Tantrums: Πως κατάφερα να ηρεμήσω το γιο μου με μια ιστορία με ήρωες τη μαμά ή το μπαμπά
Best of Internet
![Υγιεινή προστασία, για ατελείωτο παιχνίδι μέσα στο νερό!](https://www.thenotebook.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/iStock-476736048.jpg)
![Δέκα σημάδια πως δεν είναι “ανασφαλής”, είναι απλώς pick-me boy](https://www.thenotebook.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/iStock-1464561979.jpg)
![Οι ηλεκτρικές Alfa Romeo Quadrifoglio θα αποδίδουν 1.000 ίππους](https://www.4troxoi.gr/wp-content/uploads/2023/07/Alfa_Romeo-Giulia_Quadrifoglio-413x269.jpg)
![Το θρεπτικό πρωινό smoothie της Τζένιφερ Λόπεζ θέλει μόνο 5 υλικά – Συνταγή](https://www.hello.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/Τζένιφερ-Λόπεζ-1.jpg)
![Αποστολή στην Ιταλία: Η αναγέννηση του Fiat Topolino](https://www.4troxoi.gr/wp-content/uploads/2023/07/Fiat-Topolino-040723-5-413x269.jpg)
![Ελεονώρα Μελέτη: Οι αδημοσίευτες φωτογραφίες από τον γάμο της και τη βάφτιση της κόρης της](https://www.hello.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/04/Ελεονώρα-Μελέτη-1.jpg)
![Αποστολή στο Τορίνο: Αυτό είναι το νέο Fiat 600e](https://www.4troxoi.gr/wp-content/uploads/2023/07/Fiat-600e-open-040723-413x269.jpg)
![O γιος της Μαρί Σαντάλ και του πρίγκιπα Παύλου, Αχιλλέας, σε χολιγουντιανή ταινία](https://www.hello.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/Αχιλλέας.jpg)
![Ιωάννα Τούνη: ο δημόσιος θηλασμός, τα επικριτικά σχόλια και η απάντηση της influencer – “Sorry αλλά καθόλου δεν με απασχολεί”](https://www.thenotebook.gr/image/s640x388/fill/file/wp-content/uploads/2023/07/Touni.jpg)